Zadzwoń:   piktogram telefonu 793717071 piktogram telefonu 720388388  piktogram telefonu 324957034

 

Modna kuchnia w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim to hit ostatnich lat. Ludzie pokochali szwedzki minimalizm i praktyczność. Nic dziwnego, że coraz więcej mieszkań jest remontowanych i urządzanych właśnie „na szwedzko”. O ile urządzenie salonu w tym stylu daje nam możliwości ocieplenia lub ochłodzenia wnętrza poprzez dodatki, o tyle zaplanowanie kuchni wymaga przemyślanych projektów.

 

Szwedzka praktyczność

Skandynawska kuchnia jest praktyczna jak całe mieszkanie. Nie ma w niej miejsca na bałagan – zarówno ten prawdziwy, jak i wizualny. Szafki przeważnie są białe, sprawiają wrażenie czystości i sterylności. Baterie kuchenne powinny być duże, wygodne i praktyczne. Nie ma mowy o fikuśnych, ozdobnych kranikach. Styl skandynawski to też obecność drewna. Dlatego właśnie blat kuchenny powinien być drewniany, a im bardziej będzie przypominał prawdziwe drewno, tym lepiej. W takiej minimalistycznej kuchni staramy się również nie zagracić blatu i półek. Lepiej, by nie używane akcesoria kuchenne czekały na swój moment schowane w szafkach i szufladach. Nie powinno się również zakłócać wizualnego porządku porozstawianymi tu i ówdzie pojemniczkami na przyprawy, makaron, czy suszone grzyby.

Kolorystyka

Skandynawskie wnętrze to oczywiście biel, szarość i naturalne drewno. Gdy zdecydujemy się na białe szafki, należy przełamać delikatnie ich sterylność. Dlatego warto pomyśleć o szarej farbie, kafelkach czy szklanej płycie pomiędzy nimi.  Świetnym pomysłem jest pomalowanie jednej ze ścian szarą lub czarną farbą tablicową. Taka tablica nie tylko sprawia nowoczesne wrażenie, ale może być też bardzo praktycznym przekaźnikiem informacji w rodzinie lub przypominaczem. Jeśli w kuchni mieści nam się stół i krzesła, zrezygnujmy z bieli, wybierzmy drewno. Ociepli ono nieco surowość białych szafek, i doda skandynawskiego smaczku.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.