Zadzwoń:   piktogram telefonu 793717071 piktogram telefonu 720388388  piktogram telefonu 324957034

 

Jaki kolor do mieszkania wybrać?

Remont mieszkania to czas, gdy możemy przeprowadzić w nim totalne zmiany. Najbardziej niesamowite efekty uzyskuje się oczywiście podczas remontu starych, dawno nie odnawianych mieszkań na nowoczesne aranżacje. Zmiany są wtedy spektakularne. Wiele osób przyzwyczajonych do starego wnętrza często zadaje sobie pytanie, jaka powinna być jego nowa kolorystyka. Czy są jakieś ogólne zasady doboru kolorów do wnętrz?

 

 

Przede wszystkim: własny gust

 

Wybierając artykuły malarskie, tapety czy dodatki kierujmy się przede wszystkim własnym gustem. Każdy lubi, gdy mieszkanie jest modne i atrakcyjne, jednak najważniejsza rzeczą jest to, by jego właściciel dobrze się w nim czuł. Wiele osób pokusiło się o bardzo modne ostatnio wnętrza skandynawskie, tylko po to, by po jakimś czasie stwierdzić, że są nudne, szare i brakuje w nich energii. Po czym wprowadzały jakiś intensywny kolor do aranżacji, by mieszkanie dostało „pazura”. Jak widać, gusty są różne i należy się kierować swoim. Kolory powinny pasować do stylu mieszkania. Jeśli decydujemy się na klasykę czy retro, unikajmy neonowych, krzykliwych barw. Z kolei w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach źle będą wyglądały bogato zdobione złocone tapety.

 

Podstawowe zasady

 

Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi można, ale niekoniecznie trzeba się kierować. Najbardziej oczywista z nich to ta, że do małych pomieszczeń nie wprowadzamy ciemnych kolorów. Optycznie jeszcze bardziej je pomniejszą. Aby wnętrze było przytulne, korzystamy z odcieni ciepłych: brązów, beżów, pomarańczy. Jeśli zależy nam na surowym minimalizmie, wyznaczają go kolory zimne: biel, stalowa szarość, chłodne odcienie niebieskiego. Intensywne kolory sprawiają wrażenie nowoczesności, jednak nie powinno się nimi malować więcej niż jednej ściany pomieszczenia, by nie drażniły oczu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.