Zadzwoń:   piktogram telefonu 793717071 piktogram telefonu 720388388  piktogram telefonu 324957034

 

Budowa domu to duży krok w życiu i wielkie przedsięwzięcie, nie tylko finansowe. Rozchodzi tu się również o zainwestowany czas, pracę i nerwy. Przy budowie domu bardzo ważny, o ile nie wręcz kluczowy, jest wybór dobrej firmy budowlanej, która sprawi, że nasze marzenie krok po kroku stanie się rzeczywistością. Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Remont mieszkania to zawsze spory koszt. Wielu ludzi próbuje zaoszczędzić na nim wykonując część prac na własną rękę, zatrudniając specjalistów tylko do bardzo fachowych prac takich jak położenie instalacji elektrycznych czy wodno-kanalizacyjnych. Czy warto jest robić remont samemu i czy każdy fachowiec to dobry fachowiec?

Mieszkanie w stylu skandynawskim to hit ostatnich lat. Ludzie pokochali szwedzki minimalizm i praktyczność. Nic dziwnego, że coraz więcej mieszkań jest remontowanych i urządzanych właśnie „na szwedzko”. O ile urządzenie salonu w tym stylu daje nam możliwości ocieplenia lub ochłodzenia wnętrza poprzez dodatki, o tyle zaplanowanie kuchni wymaga przemyślanych projektów.

Remont starego mieszkania jest nieporównywalnie kosztowniejszy i bardziej pracochłonny niż remont lokalu z rynku pierwotnego. Stare mieszkania są pełne niedociągnięć budowlanych. Samo wyprostowanie ścian i kątów pochłania spore fundusze i dużo czasu. W niektórych mieszkaniach z rynku wtórnego były wymieniane rury i okna, jednak instalacje elektryczne pozostawiają wiele do życzenia. Warto pomyśleć o ich kompletnej wymianie.

Gdy decydujemy się sami przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu, jesteśmy zdani na własne umiejętności, porady z Internetu i asortyment sklepów budowlanych. Wielu remontowiczów kłóci się między sobą o wyższość zwykłego sklepu nad sklepem internetowym i odwrotnie. Czy oferty tych sklepów różnią się od siebie? Gdzie lepiej jest robić zakupy remontowe?

Remont mieszkania to czas, gdy możemy przeprowadzić w nim totalne zmiany. Najbardziej niesamowite efekty uzyskuje się oczywiście podczas remontu starych, dawno nie odnawianych mieszkań na nowoczesne aranżacje. Zmiany są wtedy spektakularne. Wiele osób przyzwyczajonych do starego wnętrza często zadaje sobie pytanie, jaka powinna być jego nowa kolorystyka. Czy są jakieś ogólne zasady doboru kolorów do wnętrz?

Witamy Was na blogu firmy Bauwit! Jego celem jest zainteresowanie Państwa i przybliżenie Wam działalności naszego przedsiębiorstwa oraz pomoc w wyborze właściwych rozwiązań z zakresu naszej oferty. Obejmuje ona kompleksowe prace remontowo-budowlane w domach i mieszkaniach.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.